FESTYN PROFILAKTYCZNY

  18.06.2018r w Zespole Szkół Samorządowych w Nowogrodzie w godz. 9.00 – 13.00 odbyła się II edycja Festynu Profilaktycznego pod hasłem: „Bezpieczeństwo – tak, uzależnienia – nie” .

W festynie udział wzięli  przedstawiciele:

Komendy Miejskiej Policji w Łomży,

Posterunku  Policji z Nowogrodzie,

Państwowej Straży Pożarnej  z Łomży i  OSP  z Nowogrodu,

Urzędu  Miejskiego w Nowogrodzie,

 Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych w Łomży,

 Nadleśnictwa Nowogród,

 Firmy SEBEX,

Banku Spółdzielczego w Nowogrodzie,

Rady Rodziców.            

   W czasie festynu odbyło się podsumowanie działań profilaktyczno-wychowawczych realizowanych w Zespole Szkół Samorządowych w Nowogrodzie w roku szkolnym 2017/2018. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawcami zaprezentowali wiersze, piosenki, okrzyki związane z bezpieczeństwem, zdrowym stylem życia. Natomiast uczniowie klas IV-VII SP i uczniowie Gimnazjum pod opieką swoich wychowawców opracowali i przedstawili zadania dotyczące profilaktyki uzależnień, zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa. Nasi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, wiedzą i kreatywnością.

   Atrakcją festynu było Kolorowe Miasteczko i warsztaty pt. „Wyloguj się” o tematyce uzależnień, przygotowane przez Zieloną Szkołę z Białegostoku, a także stoiska zaproszonych gości.Uczniowie  mieli  również  możliwość degustacji koktajli mleczno-owocowych przygotowanych przez  firmę SEBEX.

  Festyn przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Dziękujemy zaproszonym gościom za udział i zaangażowanie w przebieg imprezy. 

 Tegoroczny festyn przygotowały: wicedyrektor ZSS – p. Bożena Łomotowska, wychowawca świetlicy szkolnej – p. Anna Gontarska, pedagog szkolny – p. Agnieszka Wierzbowska. 

 

                                                                                                                tekst: Agnieszka Wierzbowska

                                                                                                    zdjęcia: Grzegorz Fabiszewski

 

 

   
© SP im. A.Chętnika w Nowogrodzie